לקבלת מידע

קיימות- כולנו יכולים!

קיימות קשורה לכל תחומי החיים. ניתן ליישם אותה בכל מקום ובכל גיל.

הנה כמה דוגמאות של סטודנטים שעשו צעדים קדימה בעולם הקיימות- באקטיביזם סביבתי, בבית, וביזמות ירוקה.

 

נהנים מקפה חם בטבע

שי פלוקסמן אוהב לטייל. הוא טייל מסביב לעולם, ראה נופים, וחי את הטבע דרך הרגליים. על הגב, בנוסף לכל הפקלאות- הייתה גזייה לחימום אוכל. כדי לחסוך גם את הסחיבה הכבדה, וגם את השימוש בגז, השתמש בידע ובטכניקה שלמד, ופיתח מתקן- Rocket Stove, שמאפשר לייצר אש וחימום מזרדים וענפים דקים. המכשיר קל, לא משאיר שאריות של פסולת, ובעיקר- ידידותי לסביבה. שי למד בקורס היזמות הירוקה של תכנית SwitchMed של האיחוד האירופי שהעבירו דיקלה זיסמן ויאיר אנגל. המכשיר נמכר היום בארה”ב, אירופה ובמזרח הרחוק.

שי פולקסמן Rocket Stove

לחיות בבית ירוק בלב תל אביב

יהל צדרבאום החליטה  להפוך את הקיימות לאורך חיים. בביתה שבביצרון, דרום תל אביב, היא מקיימת בית ירוק תוך התחשבות מקסימלית בסביבה, וייצור מינימום זבל. בתוך הבית- היא משתמשת בחומרים אקולוגיים ומתכלים, ומפרידה פסולת לשימוש חוזר. בחוץ- בנתה קומפוסטר בו היא מייצרת דשן לגינת התבלינים והירק המקסימה שלה. ההתחשבות בסביבה היא הזדמנות עבורה לחיות חיים של שפע, של חיבור לטבע בחלקה הקטנה שלה, ובחינוך לערכי התחשבות בסביבה לביתה הקטנה.

יהל צדרבאום - בית ירוק בתל אביב

קומפוסטר שכונתי

הילה זיו רצתה לעשות שינוי, שינוי סביבתי, שינוי משמעותי. היא לא ידעה מאיפה להתחיל. כשהתחילה ללמוד על קיימות, היא נדלקה על הרעיון של הקומפוסטר- לקחת זבל, ולייצר ממנו זהב.. לייצר דשן טוב לאדמה במינימום התעסקות, ולחסוך פסולת שמייצרת גזים רעילים, פסולת אינסופית, ששטחי ההטמנה שלה הולכים וקטנים. הילה החליטה לבנות קומפוסטר שכונתי, אליו זורקים כל הדיירים את הפסולת האורגנית שלהם. עם הדשן שנוצר, מדשנים את הגינה הקהילתית. הרעיון אומץ ע”י עיריית נס ציונה, שעכשיו, ביחד עם הילה, מוציאים פרויקטים שכונתיים כאלה בעוד מקומות בעיר.

קומפוסטר שכונתי