לקבלת מידע<

קיימות- סרטים ותרבות

תמונה אחת שווה 1000 מילים, וסרטון אחד שווה 1000 תמונות. קבצנו מגוון של סרטים מעניינים, חשובים ומעשירים שמדברים על הקשר בין האדם לסביבה, ועל היכולת שלנו להשפיע ולשנות. מוזמנות ומוזמנים ללמוד, להנות ולהעביר הלאה!

Down to Erath with Zac Efron

2020, 8 פרקים, אנגלית

השחקן זאק אפרון מסתובב בעולם עם מומחה ה-Wellness דארין אוליין בחיפוש אחר דרכים מקיימות לחיים בריאים.

טריילר

לצפיה בנטפליקס

I Am Greta

2020, אנגלית ושבדית, 97 דקות

סרט המלווה את פעילת הסביבה הצעירה גרטה ת'ונברג במאמציה לגרום לעולם להקשיב לתחזיות המדעיות ולפעול בהתאם. הסרט עוקב אחר גרטה מימי המחאה הראשונים, בהם ישבה לבדה מול בניין הפרלמנט השוודי, ועד להופעותיה בכנסים וועידות בינלאומיות.

טריילר

זמין לצפייה ב-yes VOD.

Follow the Food

2019, אנגלית, 2 עונות

סדרה מבית היוצר של ה-BBC העוסקת באתגרים העומדים בפני האנושות בתחום המזון. הסדרה מציגה את מקורות המזון העומדים לרשותינו וכיצד הם מושפעים מתהליכים גלובליים והתפתחויות טכנולוגיות.

טיילר

לצפייה

הפוליטיקה של האוכל

2020, עברית, 4 פרקים

סדרה העוסקת במזון מנקודת מבט פוליטית, כלכלית וחברתית. הסדרה מחולקת לארבעה פרקים: לחם, בשר, חלב, ירקות ופירות, ומציגה את הכוחות והאינטרסים מאחורי תעשיית המזון ואיך הם משפיעים על הבריאות שלנו.

טריילר

זמים לצפייה בהוט VOD

פרק 1

פרק 2

A Farm for the Future (פרק בסדרה Natural World)

2009, 50 דקות, אנגלית

יוצרת סרטי הטבע רבקה הוסקין חוזרת לחווה המשפחתית בה גדלה על מנת לקחת על עצמה את ניהולה. בעקבות גילויים אודות תעשיית המזון והשימוש הנרחב בדלקי מאובנים, היא מתחילה לחקור דרכים בהן ניתן להפחית את צריכת האנרגיה של החווה, ומגלה שניתן לרתום את הטבע לפתרון הבעיה.
לצפיה

Jamie's Sugar Rush

2015, 46 דקות, אנגלית

ג'יימי אוליבר יוצא לגלות כמה סוכר נמצא במזון שאנחנו צורכים, ואיך זה משפיע בריאותם של ילדים ומבוגרים רבים בבריטניה. הוא חושף את שיטות השיווק של חברות המזון הפונות לילדים ואוכלוסיות מוחלשות, ומנסה להניע יוזמה שתפחית את צריכת הסוכר באוכלוסיה.

טריילר

לצפייה

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015, 78 דקות, אנגלית

מינימליזם: סרט תיעודי על הדברים החשובים באמת
אנשים מתחומי עיסוק שונים מציגים את המעבר לאורח חיים מינימליסטי ומאתגרים את תרבות הצריכה השולטת בעולם המערבי היום. הסרט מדגים כיצד הפחתה וצמצום יכולים לשפר את מצבנו הנפשי, חשבון הבנק שלנו והסביבה בה אנו חיים.

טריילר

לצפייה

The Minimalists: Less Is Now

2021, 53 דקות, אנגלית

ג'ושוע פילדס מילברן וריאן ניקודמוס הקימו את תנועת המינימליסטים. בסרט זה הם מציגים את ההשפעות השליליות של תרבות הצריכה על חיינו וכיצד חיינו ישתפרו אם יהיו ברשותינו פחות דברים.

טריילר
לצפייה

The Biggest Little Farm - חווה קטנה גדולה

2018, 91 דקות, אנגלית

ג'ון ומולי, יוצר קולנוע וכתבת אוכל, עזבו את העיר והחליטו להגשים את חלומם ולהקים חווה. הסרט עוקב לאורך שנים אחר תהליך ההקמה, התלאות וההצלחות לאורך הדרך. הרגעים הקשים והמשמחים מלווים בצילומים יפהפיים ובהבנה שלטבע דרכים משלו להתאזן ולהתאושש.

טריילר
להורדה בתשלום

Let Us Be Heroes

2018, 45 דקות, אנגלית

סרט שמעלה שאלות אודות הבחירות שאנו עושים בתזונה ובאורח החיים שלנו וכיצד הם משפיעים על הבריאות שלנו, על המשבר הסביבתי ועל כלכלת העולם. יזמים ופעילים מתחומים שונים מציגים פתרונות להגנה על בריאות כדור הארץ, וכל מה שחי וצומח בו.

טריילר
לצפייה

אגדה אורבנית

2008, עברית ואנגלית, 48 דקות

במסגרת הסדרה "העולם הבא – ניצן הורוביץ מחפש את המחר", יוצא הורוביץ לחקור מהי עיר טובה מבחינה סביבתית, ואיך ניתן להפוך את העיר למקום נעים יותר לתושביה ולסביבה. הוא מביא דוגמאות לערים שהצליחו לעשות שינוי חיובי בתחומים של תחבורה, הפחתת פשע, פסולת וזיהום. במקביל, מראה הורוביץ גם ערים שהן דוגמא למה לא לעשות, כמו לוס אנג'לס.

לצפייה

Planet of the Humans

2019,  אנגלית, 100 דקות

סרט שנוי במחלוקת המבקר את הזרם המרכזי של התנועה הסביבתית, על הבחירה לשתף פעולה עם עשירי העולם, תאגידים וקרנות, ולקדם טכנולוגיות של אנרגיה מתחדשת כפתרון למשבר האקלים. הטענה המרכזית המוצגת בסרט היא כי הצעדים הפופולריים במלחמה במשבר האקלים הם חסרי משמעות ובעיקר מכניסים עוד כסף לכיסם של העשירים. הסרט הופק ע"י מייקל מור, שהעלה אותו לצפיה חינמית ביוטיוב ביום כדור הארץ ה-50 שצויין ב-22 באפריל 2020.
טיזר
לצפייה

Wasted! The Story of Food Waste

אנגלית, 2017, 85 דקות

סרט העוסק בסוגיית בזבוז המזון בעולם מנקודת מבט קולינרית. שפים ואנשים מתחום המזון מציגים פתרונות מעוררי תיאבון והשראה לצמצום בזבוז מזון תוך יצירת הזדמנויות, מפגשים וטעמים חדשים.
טריילר
ניתן לרכוש באמזון.

What the Health

2017, אנגלית, 92 דקות

סרט הבוחן את הקשר בין תזונה למחלות ואת המניעים הכלכליים בבסיס הפעילות של יצרני המזון והתרופות.
טריילר
לצפייה

The Game Changers

2018, אנגלית, 85 דקות

לוחם UFC שמחלים מפציעה מגלה את הייתרונות בתזונה טבעונית לבריאות בכלל ולספורטאים בפרט. על מנת לחקור את הנושא הוא משוחח עם מדענים וספורטאים מתחומים שונים.
טריילר
לצפייה
אתר הסרט

 

Seaspiracy

2021, אנגלית, 89 דקות

אלי טבריזי יוצא לגלות מה הנזק שנעשה ליצורים החיים בים ע"י תעשיית הדיג, ומגלה שחיתות, פשע ונזק עצום לסביבה. סרט שנוי במחלוקת אבל אפקטיבי מאוד.
טריילר
לצפייה

 

Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

2021, אנגלית, 73 דקות

דיויד אטנבורו והמדען יוהאן רוקסטורם, בוחנים את הידלדלות המגוון הביולוגי בעולם, וכיצד ניתן למנוע את המשבר.
טריילר
לצפייה

My Octopus Teacher

2020, אנגלית, 85 דקות

ידידות מיוחדת נרקמת בין במאי הסרט לבין תמנונית אותה הוא פוגש ביער אצות תת ימי בדרום אפריקה.
הסרט כולל צילומים מרהיבים ממעמקי הים.
טריילר
לצפייה

A Plastic Ocean

2016, אנגלית, 100 דקות

העיתונאי קרייג ליסון והצוללנית טניה סטריטר יוצאים למסע בן 4 שנים בעקבות זיהום הפלסטיק בים. הם מגלים איך הפלסטיק משפיע על שרשרת המזון ופוגע בבריאות של בעלי חיים ובני אדם, ומה הפתרונות שניתן ליישם באופן מיידי.

טריילר
לצפייה

Garbage Warrior

2007, אנגלית, 86 דקות

סיפורו של מייקל ריינולדס, אדריכל פורץ דרך שפיתח שיטות לבניה ירוקה, ומיישם אותן בבתים ושכונות בניו מקסיקו, ועל מאבקו המשפטי להשגת הכרה חוקית לשיטת הבניה שלו.
טריילר
לצפיה בתשלום.

Chasing Coral

2017, אנגלית, 93 דקות

אוכלוסיית שוניות האלמוגים, מופע תת ימי מרהיב, מידלדלת בקצב מדאיג. משלחת של צוללנים, מדענים וצלמים, יוצאים למסע לתיעוד וחקר התופעה, בתקווה לעורר מודעות עולמית ולמנוע נזק נוסף.
2017, אנגלית, 93 דקות
טריילר
לצפייה

Brave Blue World

2019, אנגלית, 50 דקות

סרט המציג את בעיית מחסור המים שהולכת ומחריפה בעולם, ובוחן את הפתרונות הטכנולוגיים שיש בידינו כדי לפתור אותה. המסר הוא שהפתרונות כבר קיימים, צריך רק ליישם אותם, ומהר.
טריילר
לצפייה

 

The True Cost

2015, אנגלית, 92 דקות

סרט המציג את מאחורי הקלעים של תעשיית האופנה העולמית. בזמן שמחירי הבגדים ממשיכים לרדת, הנזק הסביבתי והחברתי של ייצורם רק עולה. הסרט חושף את הצדדים השליליים מאחורי החזות הזוהרת של עולם האופנה.
טריילר
לצפייה

 

Making a mountain

2020, אנגלית ודנית, 51 דקות

הסרט עוקב אחר תהליך התכנון והבניה של Copenhill – תחנת כוח המשתמשת בפסולת להפקת אנרגיה, שעל גגה פארק ציבורי ומסלול סקי. האדריכל הדני ביארקה אינגלס נדרש להתגבר על מכשולים שונים כדי להגשים את החזון של "קיימות נהנתנית" בקופנהגן.
טריילר

Kiss the Ground

2020, אנגלית, 84 דקות

סרט המציג את התפקיד המכריע שממלאת האדמה באיזון והבריאות של כדור הארץ, וכיצד ניתן לרפא אותה על מנת להילחם במשבר האקלים.
טריילר
לצפייה

 

The Human Element

אנגלית, 2018, 76 דקות

הצלם ג'יימס באלוג מתעד את ארבעת האלמנטים בטבע, אוויר, אדמה מים ואש, ובוחן כיצד האלמנט החמישי – האדם, מצליח להפר את האיזון שנשמר ביניהם לאורך שנים. הסרט בוחן את היחסים המורכבים בין הטבע לאדם ומביע תקווה ששינוי התנהגותי יכול להביא לתיקון המצב.
טריילר
לצפיה בתשלום.

Cowspiracy - the sustainability secret

2014, אנגלית, 90 דקות

מאחורי תעשיית המזון מן החי, מהגורמים ההרסניים ביותר לכדור הארץ, עומדים בעלי שליטה וממון שלא מאפשרים לארגוני הסביבה לערער את פעילותה. יוצר הסרט יוצא לבדוק למה זה קורה ומה הנזק שנגרם לכדור הארץ כתוצאה מכך.
טריילר
לצפייה

 

 

No Impact Man

2009, אנגלית, 93 דקות

סיפורו של העיתונאי הניו יורקי קולין ביבן שניסה לחיות במשך שנה מבלי להשפיע על הסביבה. הסרט מתאר באופן משעשע ומעורר הזדהות את הקושי לשנות הרגלים ישנים.

טריילר
לצפייה

 

סוף העולם

עברית.

סדרת רשת בהפקת מרכז השל לקיימות מציגה את האתגרים שמציב לנו משבר האקלים ואיך אנחנו, כולנו, יכולים להפוך את מצב החירום החמור ביותר בתולדות האנושות לשלב הבא בהתפתחות שלנו! (מתוך דף הפייסבוק של הסדרה)
סדרת סרטונים בני 6-9 דקות, בהשתתפות שחקנים ישראלים מוכרים יותר ופחות.
לצפיה.

 

Man

2012 , 3:36 דקות, ללא טקסט

סרטון אנימציה קצר ואפל המתאר את היחסים בין בני האדם והעולם הסובב אותם.
לצפיה.

There’s no Tomorrow (limits to growth & the future)

2012, 32 דקות

סרט אנימציה קצר המציג את האתגר הניצב בפני העולם בתחום האנרגיה. השימוש במשאבים מתכלים ומזהמים צריך להגיע לסיומו, אך מה האלטרנטיבות? הסרט מציג תאוריה פסימית פחות ממה שמשתמע משמו.

לצפיה חינם

Man 2020

2020 , 1:05 דקות, ללא טקסט

בהמשך ל-Man המקורי, הסרטון מדגים מה קורה בעולם כשבני האדם סגורים בביתם עקב מגיפה עולמית.
לצפיה.

The Turning Point

3:27 דקות

סרטון יפהפה מבית היוצר של סטיב קאטס (Man), בו הרס הסביבה ומשבר האקלים נבחנים מנקודת מבט מעט שונה.
לצפיה.

2040

אנגלית, 92 דקות

הבמאי דיימון גאמו יוצא לחקור איך יראה העולם שלנו ב-2040, אם נשכיל ליישם את הפתרונות שכבר יש בידינו לשיפור יחסינו עם הסביבה. הסרט משלב סגנון דוקומנטרי מסורתי עם אפקטים קולנועיים ומוצג כמכתב ויזואלי לבתו של הבמאי.
טריילר
לצפיה בתשלום