נעים להכיר

קיימות הוא תחום מאוד רחב, הוא עוטף אותנו. היום אנחנו חיים בעולם של שפע, אבל השפע הזה הוא זמני, הוא סופי. אנחנו יכולים לשנות. בעזרת מאמץ קטן, עם יותר מודעות ועם הידע הנכון, נוכל ליצור שינוי גדול ומשמעותי בחיינו ובתחום הסביבתי.

זאת הסיבה שהקמנו את Green Academy. כדי לתת את הכלים, ההשראה והתמיכה לכל מי שרוצה לעשות שינוי סביבתי ואישי.

  • ילדים שמקבלים חינוך לקיימות וסביבה מעריכים את מה שיש להם, קונים פחות ומגלים יותר מודעות ורגישות לאחרים ולסביבה.
  • בית עם מודעות סביבתית יהיה בדרך כלל יותר בריא, ערכי וחברתי ובעל הוצאות נמוכות יותר.
  • עסקים למטרות רווח בלבד הם נחלת העבר. יותר ויותר חברות בעולם מאמצות כיום את המודל האחראי שמשלב את שורת הרווח עם אסטרטגיה סביבתית וחברתית.

עם מודעות סביבתית, וכלים עדכניים נגיע ביחד לעשייה בעלת השפעה חיובית.

סקלה זיסמן מרגלית

דיקלה זיסמן
מנהלת-משותפת, מנהלת קורסים

לתחום הקיימות הגעתי כשנולדה הבת הבכורה שלי. לפני שהצטרפתי למעגל ההורות, סיימתי לימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל ותואר שני בביו רפואה בטכניון. עבדתי שנים בהייטק.

 

כשצמחה המשפחה, הבנתי שהמקום החשוב ביותר שבו אני יכולה וצריכה להשפיע- הוא המקום של הסביבה, להיות שגרירה של קיימות בכל מקום אפשרי.

כיום, אני מרצה מטעם האיחוד האירופי בקורס ליזמות ירוקה (תכנית SwitchMed), מרכזת ומרצה בתכנית ליועצים סביבתיים במגוון מרכזים אקדמיים בארץ ומובילה פרויקט בינלאומי של נשים למען האקלים, 40cities של עיריית ת"א ועיריית פריז. הובלתי פרויקטים סביבתיים ברשויות מקומיות, בסיסי צה"ל ומפעלים.

 

אני חיה ומיישמת קיימות כבר 20 שנה. אחרי מסע משפחתי של שנה וחצי במזרח, בו התנדבנו בחוות ומיזמים אקולוגיים, הבנו שאנחנו רוצים להקים בארץ מקום שיכיל הרבה אנשי קיימות מהארץ ומהעולם. הקמנו בית בשתי ידינו מאדמה ועץ, נטענו למעלה מ- 300 עצי פרי כדי שאנשים וילדים יגיעו, יטעמו, יעבדו את האדמה, יקטפו פירות מהעצים ויבינו כמה חשוב, קל ומשתלם לשמור על הסביבה שלנו.

 

ביחרו פשטות מרצון.

 

dikla@greenacademy.co.il

 

 

עדי בן נון

עדי בן נון
מנהלת-משותפת, מנהלת שיווק

"לעשות שינוי" זו לא סיסמא.  בשבילי זו דרך חיים.

 

הגעתי לתחום הקיימות והסביבה ממש לאחרונה. למדתי ייעוץ קיימות לעסקים, ועולם חדש נפתח בפניי. עולם ערכי, משמעותי, כזה שישפיע בעיקר על הדורות הבאים, ועל העולם שבו יחיו.

 

לפני הקמת Green Academy, עסקתי בשיווק. עשיתי תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב, והתמחיתי בשיווק. ניהלתי פרויקטים, ומילאתי תפקידי שיווק בעמותות ובחברות מסחריות בינ"ל גדולות, ובראשן- פפסיקו. בתפקידי האחרון כמנהלת פרויקטים בפקולטה לניהול שבאוני' ת"א, למדתי אחריות תאגידית, יזמתי והייתי שותפה להקמת פורום של ביזנס אימפקט.

 

השינוי כבר כאן. העולם משתנה, ואנחנו לומדים איך להסתגל אליו, איך להתאים את עצמנו, כדי לשמר את המערכת שסביבנו בריאה, פוריה, מקיימת.

היופי בשינוי, הוא שכל אחד יכול לבחור במינון שמתאים לו. כל שינוי משמעותי, כל צעד נחשב. בבית, בעבודה, עם הילדים.

 

החשיפה לעולם הקיימות והסביבה היא מתנה, דרך חיים. הזדמנות להיות שגרירים לעולם נקי, בריא וצנוע יותר.

 

adi@greenacademy.co.il