אנרגיה

Planet of the Humans

2019,  אנגלית, 100 דקות

סרט שנוי במחלוקת המבקר את הזרם המרכזי של התנועה הסביבתית, על הבחירה לשתף פעולה עם עשירי העולם, תאגידים וקרנות, ולקדם טכנולוגיות של אנרגיה מתחדשת כפתרון למשבר האקלים. הטענה המרכזית המוצגת בסרט היא כי הצעדים הפופולריים במלחמה במשבר האקלים הם חסרי משמעות ובעיקר מכניסים עוד כסף לכיסם של העשירים. הסרט הופק ע”י מייקל מור, שהעלה אותו לצפיה חינמית ביוטיוב ביום כדור הארץ ה-50 שצויין ב-22 באפריל 2020.
טיזר
לצפייה

Garbage Warrior

2007, אנגלית, 86 דקות

סיפורו של מייקל ריינולדס, אדריכל פורץ דרך שפיתח שיטות לבניה ירוקה, ומיישם אותן בבתים ושכונות בניו מקסיקו, ועל מאבקו המשפטי להשגת הכרה חוקית לשיטת הבניה שלו.
טריילר
לצפיה בתשלום.

Down to Erath with Zac Efron

2020, 8 פרקים, אנגלית

השחקן זאק אפרון מסתובב בעולם עם מומחה ה-Wellness דארין אוליין בחיפוש אחר דרכים מקיימות לחיים בריאים.

טריילר

לצפיה בנטפליקס

Follow the Food

2019, אנגלית, 2 עונות

סדרה מבית היוצר של ה-BBC העוסקת באתגרים העומדים בפני האנושות בתחום המזון. הסדרה מציגה את מקורות המזון העומדים לרשותינו וכיצד הם מושפעים מתהליכים גלובליים והתפתחויות טכנולוגיות.

טיילר

לצפייה

Making a mountain

2020, אנגלית ודנית, 51 דקות

הסרט עוקב אחר תהליך התכנון והבניה של Copenhill – תחנת כוח המשתמשת בפסולת להפקת אנרגיה, שעל גגה פארק ציבורי ומסלול סקי. האדריכל הדני ביארקה אינגלס נדרש להתגבר על מכשולים שונים כדי להגשים את החזון של “קיימות נהנתנית” בקופנהגן.
טריילר

No Impact Man

2009, אנגלית, 93 דקות

סיפורו של העיתונאי הניו יורקי קולין ביבן שניסה לחיות במשך שנה מבלי להשפיע על הסביבה. הסרט מתאר באופן משעשע ומעורר הזדהות את הקושי לשנות הרגלים ישנים.

טריילר
לצפייה

A Farm for the Future (פרק בסדרה Natural World)

2009, 50 דקות, אנגלית

יוצרת סרטי הטבע רבקה הוסקין חוזרת לחווה המשפחתית בה גדלה על מנת לקחת על עצמה את ניהולה. בעקבות גילויים אודות תעשיית המזון והשימוש הנרחב בדלקי מאובנים, היא מתחילה לחקור דרכים בהן ניתן להפחית את צריכת האנרגיה של החווה, ומגלה שניתן לרתום את הטבע לפתרון הבעיה.
לצפיה

There’s no Tomorrow (limits to growth & the future)

2012, 32 דקות

סרט אנימציה קצר המציג את האתגר הניצב בפני העולם בתחום האנרגיה. השימוש במשאבים מתכלים ומזהמים צריך להגיע לסיומו, אך מה האלטרנטיבות? הסרט מציג תאוריה פסימית פחות ממה שמשתמע משמו.

לצפיה חינם