תרבות הצריכה

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015, 78 דקות, אנגלית

מינימליזם: סרט תיעודי על הדברים החשובים באמת
אנשים מתחומי עיסוק שונים מציגים את המעבר לאורח חיים מינימליסטי ומאתגרים את תרבות הצריכה השולטת בעולם המערבי היום. הסרט מדגים כיצד הפחתה וצמצום יכולים לשפר את מצבנו הנפשי, חשבון הבנק שלנו והסביבה בה אנו חיים.

טריילר

לצפייה

The Minimalists: Less Is Now

2021, 53 דקות, אנגלית

ג’ושוע פילדס מילברן וריאן ניקודמוס הקימו את תנועת המינימליסטים. בסרט זה הם מציגים את ההשפעות השליליות של תרבות הצריכה על חיינו וכיצד חיינו ישתפרו אם יהיו ברשותינו פחות דברים.

טריילר
לצפייה

The true cost

2015, אנגלית, 92 דקות

סרט המציג את מאחורי הקלעים של תעשיית האופנה העולמית. בזמן שמחירי הבגדים ממשיכים לרדת, הנזק הסביבתי והחברתי של ייצורם רק עולה. הסרט חושף את הצדדים השליליים מאחורי החזות הזוהרת של עולם האופנה.
טריילר
לצפייה

 

Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

2021, אנגלית, 73 דקות

דיויד אטנבורו והמדען יוהאן רוקסטורם, בוחנים את הידלדלות המגוון הביולוגי בעולם, וכיצד ניתן למנוע את המשבר.
טריילר
לצפייה

No Impact Man

2009, אנגלית, 93 דקות

סיפורו של העיתונאי הניו יורקי קולין ביבן שניסה לחיות במשך שנה מבלי להשפיע על הסביבה. הסרט מתאר באופן משעשע ומעורר הזדהות את הקושי לשנות הרגלים ישנים.

טריילר
לצפייה

סוף העולם

עברית.

סדרת רשת בהפקת מרכז השל לקיימות מציגה את האתגרים שמציב לנו משבר האקלים ואיך אנחנו, כולנו, יכולים להפוך את מצב החירום החמור ביותר בתולדות האנושות לשלב הבא בהתפתחות שלנו! (מתוך דף הפייסבוק של הסדרה)
סדרת סרטונים בני 6-9 דקות, בהשתתפות שחקנים ישראלים מוכרים יותר ופחות.
לצפיה חינם.

The Turning Point

3:27 דקות

סרטון יפהפה מבית היוצר של סטיב קאטס (Man), בו הרס הסביבה ומשבר האקלים נבחנים מנקודת מבט מעט שונה.
לצפיה חינם.

Man

2012 , 3:36 דקות, ללא טקסט

סרטון אנימציה קצר ואפל המתאר את היחסים בין בני האדם והעולם הסובב אותם.
לצפיה חינם.

אגדה אורבנית

2008, עברית ואנגלית, 48 דקות

במסגרת הסדרה “העולם הבא – ניצן הורוביץ מחפש את המחר”, יוצא הורוביץ לחקור מהי עיר טובה מבחינה סביבתית, ואיך ניתן להפוך את העיר למקום נעים יותר לתושביה ולסביבה. הוא מביא דוגמאות לערים שהצליחו לעשות שינוי חיובי בתחומים של תחבורה, הפחתת פשע, פסולת וזיהום. במקביל, מראה הורוביץ גם ערים שהן דוגמא למה לא לעשות, כמו לוס אנג’לס.

לצפייה

Wasted! The Story of Food Waste

אנגלית, 2017, 85 דקות

סרט העוסק בסוגיית בזבוז המזון בעולם מנקודת מבט קולינרית. שפים ואנשים מתחום המזון מציגים פתרונות מעוררי תיאבון והשראה לצמצום בזבוז מזון תוך יצירת הזדמנויות, מפגשים וטעמים חדשים.
טריילר
ניתן לרכוש באמזון.

2040

אנגלית, 92 דקות

הבמאי דיימון גאמו יוצא לחקור איך יראה העולם שלנו ב-2040, אם נשכיל ליישם את הפתרונות שכבר יש בידינו לשיפור יחסינו עם הסביבה. הסרט משלב סגנון דוקומנטרי מסורתי עם אפקטים קולנועיים ומוצג כמכתב ויזואלי לבתו של הבמאי.
טריילר
לצפיה בתשלום