רוצה להיות אחראי על גידול האוכל שלך, ולדעת מה את.ה מכניס.ה לגוף שלך?

בקורס נשלב לימודים עיוניים ומעשיים שיפתחו צוהר לעולמה המרתק של ההידרופוניקה – חקלאות העתיד. נצלול לתוך הנושא דרך עדויות היסטוריות ועד חזון החקלאות לשנים הבאות, ונלמד על היתרונות והחסרונות של השיטה. נחשף לאתגרים התפעוליים לצד מגוון פתרונות מעשיים ופשוטים, תוך שנגע בכימיה, בפיזיקה ובבוטניקה של התחום. בואו לקבל כלים מעשיים להפוך לחקלאים אורבניים ולגדל את האוכל שלכם בעצמכם.

המפגשים מתקיימים בזום ויתחלקו לשלושה חלקים- עיוני, סיור וירטואלי, שאלות ותשובות.
* המפגש האחרון יתקיים פיסית בבוסתן הידרופוני. נסייר בין מערכות הידרופוניקה, נכיר מגוון שיטות הידרופוניות, ונערוך הנבטות.
הקורס מיועד למי שרוצה ללמוד ולהעמיק בחקלאות העתיד עם דגש על הידרופוניקה והנבטות, אנשים המעוניינים לגדל לעצמם את המזון שלהם ולדעת מה נכנס לבית ולגוף שלהם, ולחקלאים.
יושם דגש על ידע תאורטי לצד ידע מעשי המאפשר לבוגרי הקורס להתחיל לגדל צמחי מאכל כבר במהלך הקורס.

מרצה: סטיב טלאור

היסטוריון ופילוסוף של הטבע, עוסק בחינוך מעל 25 שנה. פיתח תוכניות לימוד בתחום הטבע והסביבה וחינך מעל רבע מיליון תלמידים בכל הארץ. בגיל 40, בעיצומו של חיפוש עצמי ובשיא הקרירה מכר הכול והלך לגדל עגבניות, מלפפונים ונבטי ברוקולי, ואת כל זה עשה על מרפסת קטנה בקומה החמישית:) בעשור האחרון מנהל את ecotal   הבית לחקלאות אורבנית, שם הוא מלמד את חקלאות העתיד במגוון סדנאות וקורסים בכל רחבי הארץ. הקים גינות קהילתיות, פיתח יוזמות קהילתיות בתחום ההנבטות, הכיר לחקלאים כלי גידול חדשים והנגיש לאוכלוסיות מיוחדות את עולם גידול הצמחים על המים.

מתי מתחילים?

5.3.2024

כמה מפגשים?

8

איפה?

זום + מפגש פיסי מסכם

מפרגנים לנו:

לצפייה בעמוד הקורס וסילבוס

שריינו את מקומכם

שותפים לדרך